השקעות נדל"ן בפורטוגל: כל הסיבות שלכם להסתער על שוק הנדל"ן הפורטוגלי – ועכשיו

בזמן שמחירי הנדל"ן בישראל ממשיכים לנסוק, יותר ויותר משקיעים מחליטים לעשות חשיבה מחודשת לגבי נתיבי ההשקעה, מתוך הבנה כי המחירים הגבוהים של שוק הנדל"ן כאן בישראל כמו גם בארה"ב הפך למורכב ויקר יותר מאי פעם. בשל כך, האופציה להשקיע בשוק הנדל"ן בפורטוגל מהווה הזדמנות יוצאת דופן בעבורכם בעבור מינוף הכספים ויצירת השקעה בעלת פוטנציאל אדיר לתיק ההשקעות שלכם. מדוע? ובכן, פורטוגל היא מדינה מבוקשת למגורים ולתעסוקה ונחשבת לאחת המדינות המתקדמות והמתפתחות ביותר ביבשת. ברחבי המדינה ניתן לאתר הזדמנויות נדל"ן מסקרנות בדמות רכישה של נכס למגורים או עסקים בערים מרכזיות כמו ליסבון ופורטו, במחירים נגישים ועם פוטנציאל תשואה שנתי שנע בין 6%-8%. מדוע זה הזמן להשקיע בשוק הנדל"ן הפורטוגלי? להלן מספר סיבות מרכזיות:

השקעה משתלמת לישראלים המחזיקים בדרכון פורטוגלי

בשנים האחרונות פורטוגל הצליחה לעלות לכותרות כאן בישראל בזכות תיקון לחוק שמקנה לישראלים המוכיחים כי הם אנוסי ספרד ופורטוגל לקבל דרכון פורטוגלי, בהליך מהיר. אפיק משתלם עבור ישראלים בדמות דרכון מאפשר להימנע מהליך בירוקרטי מורכב ובהתאם לכך לבצע עסקאות נדל"ן בשוק גדול המונה מעל ל 11 מיליון בני אדם. ביחס למחירי הנדל"ן כאן בישראל ובמדינות בארה"ב, שוק הנדל"ן בפורטוגל הוא שוק תוסס ועל כן מדובר בהשקעה משתלמת לישראלים שיכולים לממש את זכאותכם ובהתאם לכך ליצור הליך השקעה עם מינימום בירוקרטיה ועם מקסימום פוטנציאל לטווח הקצר והרחוק, כפי שיעידו ישראלים שכבר עתה ביצוע את ההשקעה.

תשלום מס מופחת

תשלום המס הוא פרמטר חשוב מאוד בעולם ההשקעות, בוודאי כאשר מדובר בעולם השקעות נדל"ן. ביחס למדינות האיחוד האירופי, פורטוגל מאפשרת למשקיעי נדל"ן לקבל תנאים אידיאליים להשקעה הכוללים בין היתר תשלום מס מופחת בערים הגדולות כמו ליסבון בגובה 0.5% בלבד. עם זאת, תשלום המס משתנה ונע בין 0.3%-0.8%, אולם כאשר לוקחים בחשבון את המחירים הנמוכים באופן יחסי של דירות למגורים כמו גם משרדים תשלום המס אותו אתם נדרשים לשלם ביחס לישראל הוא מופחת.

השקעות נדל"ן בפורטוגל: כל הסיבות שלכם להסתער על שוק הנדל"ן הפורטוגלי - ועכשיו

סכומים נמוכים להשקעה

בעבור השקעה בנכס למגורים בעיר הבירה ליסבון תידרשו לשלם סכומים הנעים בין 200-350 אלף יורו, כאשר בשנים האחרונות נרשמת עלייה עקבית בביקוש לדירות באזור הזה לצד אזורים נוספים הסמוכים לעיר הבירה. האצה של פרויקטים לבנייה לצד יזמים המעודדים משקיעים להשקיע בתחום מאפשרים גם למשקיעים ישראלים עם כיס פחות עמוק לבצע השקעה, ובהתאם לכך לקבל תשואה נאה שיכולה להגיע גם ל 8%.

הרכב האוכלוסייה

באירופה ובפרט פורטוגל נהוג להשכיר דירות לטווח רחוק, ולא לבצע רכישה של דירה. לכן, הרכב האוכלוסייה הצעיר המורכב גם מסטודנטים שמגיעים מכל רחבי העולם המגיעים ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה מאפשר לכם כמשקיעים לקבל ביטחון כי הביקוש הגבוה למגורים במדינה יוביל לקבלת תשואות רציפות.

לסיכום, אם אתם מחפשים עבודה, זה הזמן להסתער על שוק הנדל"ן בפורטוגל, וזאת בשל מגוון הסיבות אותן ציינו במדריך זה. עם זאת, חשוב לציין כי הנתונים אותם הצגנו כאן עלולים להשתנות בהתאם למצב השווקים ועל כן חשוב מאוד ליצור קשר עם חברה המתמחה בתחום השקעות נדל"ן כאן בישראל, מתוך מטרה לבחון את הסכומים אותם אתם יכולים להשקיע לטובת ביצוע ההשקעה כמו גם לטובת ליווי מקצועי שבמסגרתו תוכלו לבחון קבלת אפשרות למימון בנקאי.

כאמור, בעבור בעלי דרכון פורטוגלי ההליך הוא הליך מקל יותר ועל כן בדיקת זכאות (ללא עלות) להוצאת דרכון מהווה דרך אידיאלית לטובת ביצוע השקעות נדל"ן במדינה, כל זאת כחלק מהבנה כי ניצול התנאים האידיאליים צריכה להתבצע כבר עכשיו.

נגישות