לומדים קורס הנהלת חשבונות 1+2 והופכים למבוקשים בשוק העבודה!

אם אתם רוצים לעבוד בתחום יציב ומתגמל מאד, אתם נמצאים במקום הנכון. מה זה הנהלת חשבונות 1+2, מה לומדים בקורס ואילו אפשרויות תעסוקה מחכות לכם בחוץ? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על קורס הנהלת חשבונות 1+2.

קצת על הנהלת חשבונות

ראיית חשבון הוא מקצוע רב-תכליתי, הביקוש לעובדים בתחום הוא קבוע, גבוה ופרוס בכל הארץ שכן אין עסק שאינו מצריך ניהול חשבונות, בין אם בלב גוש דן ובין אם בפינות הנידחות בארץ. לכל עסק שעוסק בכסף יש דרישות חובה לניהול חשבון מקצועי. מלבד זאת, המומחיות נותרת ללא שינוי, מה שמקל יחסית לעזוב ולחזור למעגל העבודה, כמו למשל במקרה של חופשת לידה רציפה, או רצון לעבור מאתר עבודה אחד למשנהו. כל מי שעוסק בתחום כל אחד יכול מעיד שמציאת עבודה כרואה חשבון דומה למציאת עבודה כמתכנת – מדובר כמובן במקצוע מבוקש מאוד, וזו אחת הקריירות המתגמלות ביותר.

מה זה קורס הנהלת חשבונות 1+2?

קורסי הנהלת חשבונות 1+2, המכונים גם קורסי ראיית חשבון בסיסיים וקורסי ראיית חשבון מתקדמים, הם ההכשרה הבסיסית ביותר לבוגרים לעשות את צעדיהם הראשונים בתחום הנהלת החשבונות. הנהלת חשבונות היא ענף מקצועי עם הזדמנויות רבות להתפתחות מקצועית ולהתקדמות מתמשכת למתחילים בתחום, וקורסי הנהלת חשבונות בסיסיים ומתקדמים הם למעשה "אבני היסוד" של התקדמות מקצועית זו. במילים אחרות, כל מי שמעוניין לפתח קריירה בתחום ראיית החשבון אך אין לו ידע בתחום ומגיע עם אפס ידע צריך לעבור קודם הכשרה בסיסית במסגרת קורס הנהלת חשבונות 1+2.

אילו אפשרויות תעסוקה יש בחוץ?

בוגרי תכנית זו יוכלו למלא תפקידים בתחומי חשבונאות ברמה נמוכה יותר כעוזרים או סגן לאנשי מקצוע בכירים בתחום, ואפילו להשתלב בתחומים פיננסיים מרתקים בתחום שוק ההון. לאחר מכן, למי שרוצה להמשיך לטפס בסולם, להתמקצע ולהעמיק בתחום, השלב הבא הוא הקטגוריה השלישית של קורסי ראיית חשבון.

 

 

מה לומדים בקורס הזה?

דוגמאות לנושאים שיידונו בקורס הנהלת חשבונות מסוג 1+2 כוללות: עסקאות משותפות, מאזנים, רכוש קבוע, שותפויות, חישובי ריבית, משפט עסקי, חישובים עסקיים, מסחר בניירות ערך, חשבונאות פיננסית, חישובים עסקיים, כללים וחשבונאות בסיסית. עקרונות, כלים מתמטיים, מושגי יסוד של כלכלה וכו'. ראוי להדגיש כי רשימת הנושאים שונה במקצת עבור כל מוסד לימודים, אך באופן כללי היא דומה מאוד שכן היא מפותחת מדי שנה על פי הנחיות משרד הכלכלה.

מה הם תנאי הקבלה?

הקבלה לתכנית חשבונאות 1+2 אינה זהה לחלוטין בכל מוסד לימודים, אך הקבלה לתכנית מצריכה בדרך כלל בסביבות 11 או 12 שנות לימוד, לעיתים מבחן קבלה במתמטיקה וראיון אישי או ועדת קבלה. לימודים אלו נמשכים בדרך כלל כשנה או יותר ומתקיימים פעם או פעמיים בשבוע, וכוללים כ-300 שעות לימוד, פלוס מינוס, בהתאם למתכונת הקורס שמציע המוסד הנוגע בדבר.

במידה ומשתתפי הקורס יעמדו בכל הדרישות לרבות בחינת התיאוריה, הם יהיו זכאים לתעודת גמר המוכרת על ידי משרד הכלכלה, המהווה הוכחה לכשירותם לעבוד בתחום החשבונאות. חשוב לציין, לפני שאתם בוחרים את מוסד הלימודים שבו תעשו את הקורס אנחנו ממליצים לכם ליצור איתו קשר ולבדוק מה תנאי הקבלה שלו.

לסיכום,

היום לא תמצאו חברה או ארגון שלא שוכרים רואה חשבון. למעשה זהו תחום פעילות חשוב ביותר לפעילות עסקית מצליחה, ככל שעולם העסקים מתפתח, כך גדל הצורך באנשי מקצוע מוכשרים ומיומנים בענף זה. קורס הנהלת חשבונות 1+2 יקנה למשתתפים את כל הידע התיאורטי והכלים הדרושים להשתלבות נכונה בתחום החשבונאות.

נגישות