שירותי מחשוב בענן: כל השירותים שעסקים צריכים

עולם שירותי הענן מציע כיום לעסקים כמעט כל סוג של מערכת מחשוב, אשר הותקנה בעבר באופן פנימי. מה המשמעות העסקית לכך? ואילו שירותים מסוג זה, בולטים ודרושים לעסקים במיוחד?

יותר משתלם, יותר גמיש, יותר זמין

שירות הענן מציעים לעסקים מודל צריכת מחשוב, שיש לו כמה וכמה יתרונות חשובים ביותר. ביחס לצריכת המחשוב בשיטה הקלאסית, הפנים ארגונית, מחשוב הענן מספק קודם כל חסכון ניכר במשאבים. בכדי להשתמש בשירותים השונים, כבר אין צורך בכל הציוד הפנימי לרכישה ולתחזוקה לבד. במקום זאת, כאשר עובדים עם חברה שמספקת שירותי מחשוב ענן ומתמחה בכך, עוברים למודל שכירות בתשלום חודשי נוח וידוע מראש. כך נהנים מכל תועלות שירותי הענן, ללא הסכנות שכרוכות בכך. כמו כן, תמצאו ששירותי הענן מספקים לכם גמישות עסקית רבה. זמינותם לשימוש מיידי ו-Scaling אוטומטי, מאפשרת לממש במהירות יוצאת דופן מגוון תכניות עסקיות. זאת, בין אם אלה תכניות קצרות מועד או לטווח הארוך.

אילו שירותי ענן בולטים וחשובים במיוחד לכל עסק?

שרתים וירטואליים

Virtual Private Servers – שירות של שימוש מרחוק בשרתים, אשר מצטיינים ביכולת להתאים עצמם לדרישות משאבים משתנות.

אחסון בענן

אחסון של תכנים בכל נפח, בקלות ובמהירות. אחסון מסוג זה, הוא כיום בין השירותים החיוניים ביותר, לאור היקפי המידע הגדולים שעסקים צוברים כל הזמן, בקצב גבוה.

שירות גיבוי

מתן מענה מקצועי וקל לשימוש, לדרישות הגיבוי של כל עסק. שימוש באוטומציה בכדי לפשט את התהליכים ולחסוך במשאבים. הצפנת התקשורת, אבטחת הגיבויים והפקת דו"חות קלה. כמובן לשם השלמת התמונה, חיוני שהשירות יספק גם יכולת קלה ונוחה לשחזר מידע מגובה.

LAN בענן

חוות שרתים בענן, אשר מסייעת לחסוך בהוצאות ולהשיג ייעול בעבודה השוטפת.

שירותי מחשוב בענן: כל השירותים שעסקים צריכיםשירותי מחשוב בענן: כל השירותים שעסקים צריכים

פיירוול

פיירוול בענן, שהוא פשוט להתקנה ומספק הגנה מפני מגוון איומים לתשתיות העסק. זאת, לצד צוות תמיכה טכנית שזמין לסיוע, ככל שיידרש. שרות נוסף מסוג זה הוא פיירוול ליישומי ווב (WAF).

הגנת DDoS

הגנה מפני מתקפות על אתרים מסוג DDoS (מניעת שרות מבוזרת אוDistributed Denial of Service).

התאוששות מאסון והמשכיות עסקית

שירותי עזר להתאוששות מהירה ממצבי חירום ולהבטחת המשכיות עסקית.

שירותי NOC

תמיכה טכנית, תחזוקת שרתים, תמיכה ועוד, במסגרת Network Operations Center. גם שירותים מסוג זה, מסייעים להבטיח המשכיות עסקית ופעילות רציפה ותקינה.

האצת ביצועים

שירותי עזר להאצת ביצועי שרתים ואתרים, באמצעים כמו Load Balancers לשרתים או CDN (Content Distribution Network או Content Delivery Network) לאתר.

Kubernetes מנוהל

שירות Kubernetes מנוהל, כולל קלות תפעול, ניהול ייצור מובנה אוטומטי ויכולות אבטחה וניידות.

One-Click Apps

תבניות מוגדרות מראש, אשר באמצעותן ניתן ליצור במהירות Snapshots לאפליקציות שימושיות. חסכון בזמן, באמצעות היכולת להתחיל לעבוד במהירות עם אפליקציות דוגמת Cpanel, Magento, Joomla, דרופל ונוספות.

ללמוד עוד על שירותי מחשוב ענן

נושא מחשוב הענן פשוט בבסיסו, אך הוא מורכב ורחב למדי, מהיבטים טכניים ועסקיים שונים. מעוניינים לדעת עוד? פרקים מתוך הפודקאסט מדברים עננים בהחלט יוכלו לעזור לכם להרחיב את הידע. עוד נזכיר, כי פודקאסטים מהווים דרך נוחה ופופולארית לצריכת מידע, כולל ניצול זמנים בהם אתם במילא פנויים (תקועים בפקק, ממתינים בתור היכן שהוא וכדומה).

לסיכום

לכל עסק כיום, חשובה ההיכרות עם שירותי הענן. אם תתעמקו בכך, סביר שרוב השירותים אותם פירטנו כאן יהיו בראש רשימת השירותים שתבדקו.

 

נגישות