כתיבת מאמרים מכל מקום בעולם: איך להיות כותבי תוכן עצמאיים?

זה לא משנה מה הסטטוס שלנו בחיים, איפה אנחנו גרים והאם יש לנו חיי משפחה או שאנחנו רווקים – כולנו צריכים באופן טבעי למדי למצוא עבודה ולהתפרנס על בסיס קבוע על מנת לממן את כל הדברים בחיים שלנו – החל משכר הדירה או המשכנתא, דרך החשבונות שאנחנו צריכים לשלם, האוכל שאנחנו אוכלים ואפילו המותרות. מרבית העבודות הקיימות, הן כאלו שמאלצות אותנו להימצא במקום אחד ולא ממש מאפשרות לנו לזוז ממקום למקום, ונראה שיש רבים שהדבר הזה בהחלט לא אידיאלי עבורם. עם זאת, ככל שהעולם הופך לדיגיטלי יותר, נראה כי נפתחות אפשרויות חדשות לפרנסה המתאפשרות מכל נקודה בעולם וזו בהחלט בשורה של ממש לאלו שהאפשרות הזאת קורצת להם. אחד מהאפיקים הללו שהוא בהחלט נוח ומשתלם למי שיודע לעשות זאת, הוא כתיבת תוכן עצמאית, דבר שאם עושים אותו נכון אפשר לעשות אותו למעשה מכל מקום בעולם. אם זה משהו שמדבר גם אליכם, אנחנו רוצים להסביר בדיוק איך זה עובד.

פתיחת עוסק

בראש ובראשונה, על מנת שתוכלו להתחיל לקבל תשלום על העבודות שלכם, עליכם לפתוח תיק עוסק ולהתחיל לדווח על כל ההכנסות והוצאות השוטפות שלכם. למען האמת התהליך לא כל כך מורכב ובתוך יום אחד תוכלו לעשות את פתיחת התיק שתצריך מכם להגיע למס הכנסה, למחלקת מס ערך מוסך וכן לביטוח הלאומי. אנו ממליצים בהחלט לפתוח בשלב הראשון תיק עוסק פטור שיזכה אתכם בפטור ממע"מ ובהמשך אם תגיעו לתקרת ההכנסות תוכלו בהחלט לעבור כבר לעוסק מורשה. מכאן והלאה אפשר להתחיל לקבל תשלומים. שימו לב שאם תרצו לעבוד בחו"ל, הכי נכון זה להתחבר לאתר של הנפקת חשבוניות אונליין שיאפשר לכם להוציא קבלות וחשבוניות ולשלוח אותן למי שצריך.

כתיבת מאמרים מכל מקום בעולם: איך להיות כותבי תוכן עצמאיים?

אז מה בעצם צריך בשביל לעבוד ככותב תוכן?

העבודה ככותב תוכן, וכזה שיודע את העבודה ויכול ליצור תוכן איכותי באמת, תלויה בשני דברים: יכולות התנסחות בכתב וציוד.

כדי ליצור תוכן איכותי, חשוב לדעת איך להתנסח בכתב ולארגן מידע בצורה ברורה והגיונית. לא יזיק להכיר את חוקי הפיסוק הבסיסיים ולדעת איך להימנע מטעויות נפוצות בכתיבה. כל עוד אתם יודעים להתנסח באופן רהוט ומסודר בכתב, תוכלו לייצר טקסטים באיכות גבוהה ובמילים אחרות – תוכן טוב ואיכותי.

מבחינת הציוד, בשביל לעבוד מכל מקום בעולם כל מה שאתם צריכים זה לפטופ וחיבור זמין לרשת. הלפטופ יכול להיות בסיסי למדי כי אתם בסך צריכים שימושים פשוטים של מעבד תמלילים, דפדפן לאיסוף מידע וזהו פחות או יותר.

למי זה מתאים?

ובכן, לא כל מי שאוהב לכתוב יכול להיות כותב תוכן ולא כל מי שיודע לכתוב יכול להיות כותב תוכן. המתאימים ביותר הם אלו שגם אוהבים את זה וגם עושים את זה טוב, אבל בעיקר מהר. הסיבה שחשוב לדעת לייצר תוכן איכותי במהירות, היא שהרבה מהעבודות שאפשר למצוא הן של כתיבת מאמרי קידום וצריך לכתוב הרבה כאלו בזמן קצר בשביל להתפרנס בצורה טובה. נכון, אפשר למצוא גם עבודות יותר גדולות, אבל כדי להיות כותבים מצליחים ובאמת להתפרנס מזה אתם צריכים ללמוד לכתוב מהר.

איך מוצאים עבודה?

את העבודה צריך לאסוף עם הזמן וגם משהו שאתם יכולים לעשות מכל מקום בעולם. כדאי לחפש בקבוצות פייסבוק רלוונטית, באתרים למציאת עבודה וגם בקבוצת ווטסאפ מתאימות. כמו כן אנו בהחלט ממליצים להכין תיק עבודות אינטראקטיבי ופשוט ברשת שאפשר לשלוח על מנת להראות בקלות מה אתם יודעים לעשות וכן מומלץ לפתוח עמוד אינסטגרם עסקי.

לסיכום – עבודה ככותב תוכן מהעולם זה משהו שהוא בהחלט אפשרי ואפילו לא מורכב יתר על המידה ואם זה תחום שבאמת מעניין אתכם ושאתם טובים בו, זה אופציה שלגמרי שווה לשקול בכובד ראש. עכשיו רק נשאר להחליט לאן אתם טסים. בהצלחה!

 

נגישות