מעשנים בעבודה? אפשר לעשות זאת ולשמור על הניקיון

בשנים האחרונות סוגיית העישון במקומות ציבוריים עוררה סערה גדולה בין ציבור המעשנים והלא מעשנים. בתוך כך, מקומות עבודה שהקצו לעובדים אזורים ייעודיים לעישון, נאלצים להתמודד עם הלכלוך הרב שנגרם כתוצאה מהפעולה. במאמר הבא נסביר איך אפשר לעשן ולשמור על הניקיון במקום העבודה ואילו אביזרים יסייעו לנו לעשות זאת.

השתמשו במגש גלגול וקססוניות

אם אתם לא רוצים לכלכך את השולחן של המשרד כשאתם מגלגלים את הסיגריה שלכם, אתם צריכים אביזרים שימנעו מהחומר שלכם להתפזר. אחד האביזרים הללו הוא מגש הגלגול, שבאמצעותו תוכלו לגלגל את הטבק ללא כל חשש שהוא יתפזר וילכלך את המשרד. אם אתם נוהגים לגלגל מספר סיגריות במקביל לכם ולחברים שלכם, אנחנו ממליצים לכם ללכת על מגש גלגול גדול. אגב, תוכלו תמיד להתפרע עם העיצוב של מגש הגלגול ולבחור עיצובים לא סטנדרטיים כמו מגש בצורת אס, מגש חלל, מגש בצורת גולגולת ועוד.

איך משתמשים במגש גלגול?

על מנת לגלגל את הסיגריה על מגש הגלגול, אתם צריכים להצטייד קודם בנייר גלגול. לאחר מכן, הפכו את הנייר אל הצד של הטבק והניחו עליו כמות מספיקה לעישון. השתדלו לעשות זאת בצורה אחידה ולא גסה מידי. מעכו בצורה עדינה את הטבק לאורך הנייר והותירו שני קצוות להצתת הסיגריה. לאחר מכן החדירו את הפילטר לתחילת הנייר וגלגלו את הסיגריה על לסגירה הרמטית. בשלב הזה, כל שאריות הטבק שלא הצליחו לחדור לנייר הגלגול פשוט יגלשו על המגש ולא ילכלכו את הסביבה שלכם.

השתמשו בקייסים ונרתיקים לטבק

עם הזמן, לטבק יש נטייה להתייבש ולהתפזר לכל עבר. בנוסף, אם לא תשמרו עליו טרי, הסיגריה שלכם תהיה פחות איכותית ופחות טעימה. לכן,  אנחנו ממליצים לכם לאחסן את הטבק שלכם בתוך קייסים ונרתיקים מיוחדים שגם ישמרו על הטריות שלו וגם ימנעו לכלוך מיותר במקום העבודה. תוכלו לאחסן את הטבק בקייסים קשיחים או אפילו בנרתיקים מיוחדים ומעוצבים לאחסון טבק.

התקינו מאפרות בכל פינה

העובדים שלכם לא יתאמצו למצוא את המאפרה המרוחקת, הם פשוט יאפרו על הרצפה. כך, חזית הכניסה של המשרדים שלכם תהפוך למטונפת מהר מאד. לכן, אנחנו ממליצים לכם לכל הפחות להתקין מאפרות גדולות ממש בכל פינה, על מנת לאפשר לעובדים שלכם לאפר בנוחות ולזרוק את הבדלים לפח ללא חשש שיתלקחו.

מעשנים בעבודה? אפשר לעשות זאת ולשמור על הניקיון

צרו לעובדים פינת עישון

למי מכם שלא מעשן, ודאי מכיר את הסיטואציה שבה כל המעשנים מתקבצים בכניסה הראשית לבניין, ממלאים אותה בריח של סיגריות והכי גרוע, בים של בדלים. לכן, ההמלצה הכי חשובה שלנו אליכם בתור מנהלים היא להקצות לעובדים שלכם פינת עישון ייעודית, על מנת למנוע מהעובדים שלא מעשנים את עוגמת הנפש שציינו, ובכך לשמור על הבריאות במרחב העבודה המשותף. תמיד תוכלו להקצות להם מקום ייעודי בעליית הגג למשל, או סתם במרפסת גדולה שיש לכם במשרד.

הקפידו על הסברה נכונה

הכל מתחיל ונגמר בהתחשבות בזולת. אם יש לכם עובדים שנוהגים לעשן בכל מקום שהם בוחרים לנכון ללא התחשבות בעובדים שלא מעשנים, אתם בבעיה. לכן, אנחנו ממליצים לכם לא להזניח את הנושא ולהקפיד להסביר לעובדים המעשנים שלכם את החשיבות בהתחשבות בזולת. אחרי הכל, מדובר בסביבת עבודה שבה אנחנו מבלים יותר שעות ביחס לבית שלנו ואם לא נשמור עליה נקייה, לא נוכל להחזיק בה מעמד.

לסיכום, אין ספק שניתן לעשן במקום העבודה ובד בבד לשמור עליו נקי משאריות טבק, אפר ובדלים. כל מה שאתם צריכים זה את האביזרים הנכונים ולא פחות חשוב, התחשבות בזולת.

נגישות