הוצאות רכב למעסיקים: כל הדרכים לחסוך בהוצאות

למעסיקים יש לא מעט הוצאות, ואם מדובר בעסק שמושתת על נסיעות, או בעסק שמעניק לעובדים רכבים, הרי שההוצאות לא רק מטפסות, אלא גם נהיות מסובכות. כיצד אם כן ניתן לעבוד עם צי של רכבים ועדיין להיות בשליטה? כיצד ניתן להעניק לעובדים את הרכבים המתאימים ביותר מבחינת נוחות, ייעוד ובטיחות, אך בו זמנית לא להיגרר להוצאות גבוהות? ובכן יש כמה דרכים פשוטות כדי לחסוך. היעזרו בדגשים הבאים!

שוכרים בהתאם לצורך

יש עסקים שמדי פעם זקוקים להיעזר ברכב מסחרי. עבור מקרים מעין אלו רצוי למצוא חברה איכותית להשכרת רכבים מסחריים – חברה שמחזיקה במבחר איכותי, כך שבכול פעם יתאפשר למצוא התאמה מלאה בהתאם לצורך. כמו כן, החברה צריכה להחזיק רכבים מתוחזקים, כך שיום העבודה לא ילך לאיבוד בשל תקלה, ואף החברה צריכה להכווין ולייעץ בכול פעם מחדש. עם זאת, על מנת באמת להרוויח מהאפשרות, יש להכיר חברה שלא רק מקפידה על שירות, איכות ומבחר, אלא גם יש להכיר חברה ששומרת על רף מחירים נוח ושיודעת להציע דילים כדאיים. מכאן שאם ניתן לקבל את השירות מחברה מקצועית ומנוסה בתחום, הרי שבהחלט מוטב לנצל.

הסדר עם מוסך

אם מבקשים להחזיק בצי רכבים, יש לוודא שהם מטופלים כראוי. זה אומר שני דברים: גם להקפיד על תחזוקה נכונה בהתאם להוראות היצרן, כולל הקפדה על מועדים קבועים וידועים מראש עבור טיפולים, וזה אומר למצוא מוסך איכותי ולרוץ עמו למרחקים רחוקים. פה נחדד שבחירה במוסך מורשה עדיפה, כי למרות מה שרבים חושבים, לטווח הרחוק מדובר בבחירה הזולה.

נעים קדימה לעבר הקידמה

אם ניתן, מוטב לבחור ברכבים היברידיים. מדובר ברכבים שנחשבים מאוד חסכוניים. נוסף לכך, רכב היברידי מעיד על איכות החברה – משדר סטטוס של חברה מתקדמת וטכנולוגית. כמו כן, לא רק שרכב היברידי חסכוני פי 2 מרכב רגיל (מבחינת צריכת דלק), אלא הוא גם מזכה בחצי נקודת מס, כלומר העובדים נהנים מהטבה כלכלית.

מתדלקים חכם

אין ספק שכשמבקשים לחסוך בהוצאות, צריכת הדלק מהווה פרמטר מאוד משמעותי. מה עושים? נעזרים בתדלוק אוניברסלי. באופן שכזה זוכים להוזיל את סך הוצאות הדלק ובו זמנית לעקוב אחר סך ההתנהלות. פה ניתן למצוא מגוון מערכות חכמות, כאשר כל מערכת מציעה חוזקות משלה. כך למשל יש מערכות שיודעות להתממשק לנייד, לרכז מדי חודש את סך החשבוניות, לצבור כסף בכול תדלוק וכדומה. הרעיון הוא לבחון מה קיים ובהתאם לבחור באופציה הטובה ביותר.

הוצאות רכב למעסיקים: כל הדרכים לחסוך בהוצאות

מתחזקים נהלים

לבסוף נציין שעל מנת לחסוך בהוצאות הרכב, צריך להתבצע מאמץ קבוצתי. הן מצד ההנהלה והן מצד העובדים. הרעיון הוא שההנהלה צריכה להבין איזה סוג רכב אידאלי, ובהתאם לסך המשתנים לקבל החלטה. במקביל, העובדים צרכים לשמור על הרכב. פה שוב למעסיק יש תפקיד משמעותי. כאשר המעסיק מעלה את העובד על הרכב, הוא באיזשהו אופן ערב לביטחונו ולאיכות הנהיגה. מכאן שמומלץ מדי חודשיים לרענן נהלים. המעסיק צריך להסביר עד כמה חשוב לבדוק אוויר בגלגלים (מסייע לחסוך בצריכת הדלק), שרצוי להימנע מעצירות פתאומיות, שיש להאט לקראת סיבוב, שאין למהר לעקוף וכדומה.

בברכת נסיעה חסכונית ובטוחה!

נגישות