מדפסת לעסקים קטנים: מה כדאי לקנות?

עסקים נדרשים כדבר שבשגרה, להדפיס חומרים שונים. אופי החומרים המודפסים והיקפם, עשויים להשתנות מאוד בין עסק לעסק, אך תמיד זקוקים בסופו של דבר להדפסות. הדבר מתבטא גם בעסקים קטנים יחסית. למרבה המזל, ישנו פתרון מצוין לכך, בדמות המדפסות העסקיות לסוגיהן. אלה מספקות במחיר לא גבוה, יכולות הדפסה ולא רק – גם סריקה, צילום ופקס. לפניכם כמה דוגמאות בולטות, למדפסות מומלצות עבור עסקים אלה:

HP OfficeJet Pro 7740

HP OfficeJet Pro 7740היא מדפסת All-in-One, אשר מדפיסה, סורקת, מצלמת ושולחת פקס. היא מיועדת להדפסה בגדלי דף של עד A3. בכדי להפיק מכך אפילו יותר, המדפסת תומכת גם בהדפסה ללא שוליים. זו היא בחירה טובה עבור עסקים קטנים, בין השאר תודות לעלות הנוחה של הדפסת צבע. בעסקים בוחרים פעמים רבות לרכוש דווקא מדפסת בטכנולוגית לייזר. מדפסות הלייזר מצוינות, אבל אחת מנקודות התורפה שלהן היא העלות בהדפסה צבעונית. עלות הדפסת עמוד באמצעות מדפסת HP OfficeJet Pro 7740, שהיא מדפסת הזרקת דיו, נמוכה בעד 50% מעלות הדפסת עמוד במדפסת לייזר ממוצעת. כמו כן, דיו למדפסת HP OfficeJet Pro 7740 זמין באינטרנט, באופן שיחסוך לכם את "כאב הראש" של חיפוש והזמנת דיו. יותר מכך – תוכלו לרכוש דיו תואם, אשר יספק את אותם הביצועים האיכותיים בהדפסה, במחיר משתלם יותר! אגב, מדפסת זו עושה שימוש בארבעה צבעי דיו. תכונה שימושית נוספת, אשר עשויה לחסוך לכם זמן רב בעבודה עם מסמכים רבים, היא מזין המסמכים האוטומטי.

Canon imagePROGRAF PRO-1000

זקוקים להדפסת תמונות באיכות גבוהה? בעסקים ההדפסות נוטות להיות בעיקר טקסטואליות ואולי גם עם מעט גרפיקה פשוטה, כמו גרפים. אך לא פעם, זקוקים גם להדפסת תמונות. יש מדפסות אשר חזקות במיוחד בהיבט זה ודוגמה בולטת לכך מספקת Canon imagePROGRAF PRO-1000. זו היא מדפסת הזרקת דיו וכאן רואים את היכולת של מדפסות מסוג זה, להפיק תמונות בעלות ואיכות טובות יותר מאלה של מדפסות הלייזר. באופן מובן, הדבר מתבטא בשלל תכונות ויכולות, שאם תתעמקו בהן, תוכלו להפיק הדפסות תמונה באיכות מעולה. זאת, כולל color setup של 11 צבעים. תכונה בשם Chroma Optimizer, מבצעת מעין יישור של פני השטח של ההדפסה, אשר משפר את הצבע ואת אפקט ה-gloss. למדפסת זו יש גם ראש הדפסה רחב מהרגיל (1.28 אינץ'). רזולוציית ההדפסה המרבית במדפסת עומדת על 2,400 על1,200 .

Epson Workforce Pro WF-C8690 A3

לעתים, בהתאם לאופי פעילותם, גם עסקים קטנים זקוקים להדפסות בכמויות ובקצבים גבוהים במיוחד. מדפסות רגילות, לא בהכרח מספקות מענה נוח לדרישות מסוג זה. תחשבו למשל על מגש הנייר במדפסת קטנה ופשוטה – היא מחזיקה כמות קטנה של דפים ולכן, בהדפסה בכמויות גדולות, היא תחייב עיסוק מתמיד במילוי המגש.Epson Workforce Pro WF-C8690 A3 מצטיינת ביכולת להתמודד עם מצבים כאלה בדיוק. לשם ההמחשה: ניתן לטעון אותה ב- 1,830 דפים! גם מיכל הדיו גדול יחסית. המדפסת מסוגלת להדפיס בקצב של 24 עמודים בדקה. Epson Workforce Pro WF-C8690 A3 עובדת עם דפים עד גודל של A3. בסך הכול, זו היא כעקרון מדפסת לעסקים בינוניים וגדולים, אך כאמור, גם עסק קטן שמדפיס בכמויות גדולות מהרגיל, עשוי למצוא שהיא פתרון מצוין עבורו.

לסיכום

יש כיום למעשה עושר אפשרויות רחב ביותר בפני עסקים קטנים מבחינה זו. כפי שראיתם, כל אחת מהדוגמאות שהבאנו, מצטיינת בהיבט אחר. נותנת מענה מיטבי, לסוג דרישות שונה של העסק שירכוש אותה. בחירה בתשומת לב של מדפסות איכות,  תבטיח שתפיקו מכך תועלת לאורך זמן.

נגישות