מעצבים את המשרד: 5 אביזרים שיהפכו את העבודה שלכם לנעימה יותר

בשנים האחרונות גוברת ההבנה הציבורית לגבי החשיבות של עיצוב משרדים. מתרחבת ההבנה לגבי היתרונות של עיצוב פונקציונלי לתהליכי עבודה טובים יותר, כמו גם לחשיבות של העיצוב לאווירת העבודה במקום ולמיתוג העסקי בכללותו. מעבר לתוכנית העיצוב הכללית מושם דגש גם על האביזרים הקטנים והאופן בו ניתן בעזרתם לייצר את האווירה הנכונה. במאמר זה נציג חמישה אביזרים שיכולים להפוך מקום עבודה לנעים יותר.

תמונה

אביזר הראשון שיכול מבחינה עיצובית להפוך את המשרד למקום שנעים יותר לעבודה הוא תמונה. בחירת תמונות למשרד למשל, מ- picshow צריכה להיעשות בהתאם לסוג המשרד, גודלו וצורתו. הדבר חשוב כדי לבחור את הגודל והצבעים של התמונה. כדאי לבחור תמונה שהנושא שלה יעצים את האופי של המשרד והעובדים בו. ניתן לשים תמונה גדולה או לשלב קולאז' של תמונות קטנות.

ארגונית

סביבה מאורגנת היא מרכיב קריטי לעבודה יעילה במשרד. רכישת ארגונית אישית לשולחנות העבודה יכולה לסייע לארגן את הסביבה המשרדית ואת הציוד במשרד בקלות רבה. ניתן למצוא סוגים שונים של אביזרים אלו והדבר החשוב הוא שיהיה בהם חלוקת תאים יעילה. גם אביזרי תיוק כגון, קלסרים ומעמדי שולחן יכולים לסייע ביצירת סביבה מסודרת יותר בהשקעה כלכלית קטנה במיוחד.

 

 

עציץ ירוק

עציץ צמחייה יכול להשפיע על האווירה במשרד וחשוב לבחור בצמח המתאים מבחינת החשיפה שלו לאור. חשוב למקם את העציץ במקום האידיאלי מבחינה עיצובית ולבחור את העציץ הספציפי בהתאם למיקום המתוכנן. כמו כל פריט עיצובי אחר למשרד, צריך להתאים את העציץ לכל האלמנטים האחרים הקיימים במקום, כמו גם עם התמונות והצבעים השולטים במקום.

מפיצי ריח

משרדים רבים מעוצבים בצפיפות יחסית ובגלל ששוהים בהם עובדים רבים יתכנו בעיות של ריחות ואוויר מחניק. ריחות לא נעימים יכולים להשפיע  על העובדים במשרד, גם אם אינם מודעים לכך. באמצעות התקנה של מפיצי ריח אחרים ניתן לסלק ריחות לא נעימים ולטהר את האווירה במשרד ולייצר סביבת עבודה נעימה יותר.

תאורה

תאורה לא נכונה במשרד עלולה לגרום לפגיעה קשה בעובדים וביכולותיהם לעבוד ביעילות. תאורה לקויה עלולה לגרום לקושי בריכוז, תחושת עייפות, כאבי ראש מתמשכים ולפגוע גם במצב הרוח של העובדים. עיצוב תאורה יכול לייצר סביבת עבודה שתגביר את תחושת הרווחה של העובדים. בעיצוב תאורה יש להתייחס לאזורי עבודה משותפים, לאזורי המנוחה ולשולחן האישי.

גם כאשר תכנון התאורה הכללי לא היה מיטבי ניתן לשלב אביזרי תאורה בהמשך שיהפכו את העבודה במקום לנעימה יותר. מנורת רגל המעוגנת אל הקרקע יכולה להיות נוחה מאוד לתחזוקה. מבחינה עיצובית ניתן באמצעותה ליצור אוירה חמה וביתית יותר, תוך יצירת מראה ייחודי לצד חיסכון באנרגיה.

לסיכום

מאמר זה עסק בנושא של עיצוב משרדים בכלל ובפרט באופן שבו אביזרי עיצוב קטנים יחסית יכולים לתרום ליצירת סביבת עבודה נעימה יותר. כפי שציינו, בעת בחירת תמונות למשרד וכל אביזר אחר, יש לקחת בחשבון את הסגנון העיצובי במשרד ולבחור בהתאמה.

נגישות