חמישי שמח: תהילים ליום חמישי לעובדים ומנהלים

זה לא ממש משנה איפה אתם עובדים כשמדובר על אווירת סוף השבוע. כאשר יום חמישי מגיע, כולנו מרגישים אוטומטית יותר רגועים, לוקחים את המשימות שלנו באיזי, מתחילים לחשוב על סוף השבוע ואיך נבלה אותו בחיק המשפחה ופשוט מורידים הילוך. כמובן שחלק גדול מהאווירה קשור לשבת היהודית, לקידוש בערב שישי, לזמן האיכות עם המשפחה, ולתפילות היפות והמרגשות בבית הכנסת. בדיוק בגלל זה מדובר על הזדמנות מצוינת במקומות עבודה להתחבר קצת לרוח היהודית ולשבת הבאה עלינו לטובה ולקרוא פרקי תהילים במיוחד ליום חמישי. האמת היא שזה ממש פשוט ואפשר למצוא את הברכות אונליין, זה זמן נפלא לעובדים להתחבר ולעשות משהו קצת שונה וזה פשוט מרגיש טוב. בואו נדבר עוד על המנהג של קריאת פרק תהילים יומי והיתרונות של זה במקומות עבודה.

למה מומלץ לקרוא תהילים במקומות עבודה?

ספר תהילים מחולק למספר חלקים ופרקים. בכל יום בשבוע יש פרק מיוחד שצריך לקרוא וזוהי סגולה לברכה והצלחה. מי שלא בטוח איזה ברכה יש לקרוא מדי יותר יכול לקרוא את התפילה באתר הזה שם אפשר להגיע בקלות לכל ברכה יומית בהתאם לחודש בו אנו נמצאים. לקריאת פרקי תהילים ביום חמישי במקומות עבודה יש יתרונות רבים והם:

זמן איכות של העובדים יחד

זו הזדמנות נפלאה של העובדים לבלות יחד ולעשות משהו שלא קשור באופן ישיר לעבודה. הם יכולים פשוט לשבת יחד באותו חלל, לקרוא את פרקי התהילים יחד ולאחר מכן גם לדון עליהם ועל המשמעות של הדברים.

חמישי שמח: תהילים ליום חמישי לעובדים ומנהלים

זמן להעמקה אישית

מעבר לחיבור בין האנשים, אין ספק כי קריאת פרקי תהילים על בסיס יומי היא זמן לקצת התכנסות פנימית, רפלקציה וניתוק מבורך מהמולת היום. מרבית העובדים שקועים במסכים, צריכים להגיע לפגישות, להיות במיטבם וזמינים תמיד עבור עמיתיהם והלקוחות שלהם. הדקות המבורכות של קריאת פרקי תהילים הן הזדמנות נפלאה להתנתק מזה, לנקות את הראש ולפרוק את המתח הרב שמצטבר. כשמדובר על יום חמישי ואנו לקראת התחושה המיוחדת של סוף השבוע, נראה שזהו בהחלט זמן נכון לעשות את זה.

הזדמנות לקרב ולחבר בין העובדים המסורתיים/דתיים לעובדים החילונים

קריאת פרקי תהילים בסך הכל פעולה פשוטה ואף מהנה ומעניינת וזו הזדמנות מצוינת להציע לחברים שפחות מכירים את זה להתנסות בקריאת פרק תהילים.

הכנה מצוינת לסוף השבוע

בגדול – אין ספק כי קריאת פרק התהילים היומי של יום חמישי זה משהו שמכניס לאווירה מאד מיוחדת לקראת סוף השבוע וזה נהדר במיוחד עבור מי שהולך לבית הכנסת וקיים את המנהגים של יום השבת.

 על ספר תהילים

תהלים הוא ספר מספרי המקרא אשר כלול בחלקים הכתובים. על פי המסורת היהודית הספר מיוחס לדוד המלך ובכל מקרה ההסכמה גורפת היא שהטקסטים נכתבו לכל הפחות לכבודו. ספר תהילים מחולק בעצם לפרקים שונים הנקראים מזמורים כאשר כל יחידה היא עצמאית ועומדת בפני עצמה.

על פי מחקרים מדעיים, המזמורים נערכו ונכתבו במשך מאות שנים ולא מן הנמנע שאחד העורכים והמחברים היה דוד המלך. התפיסה המקראית אומרת כי דוד המלך למעשה כתב את ספר תהילים על ידי עשרה שליחים שביניהם נמצאים האדם הראשון, אברהם אבינו, משה רבינו ועוד דמויות חשובות בהיסטוריה המקראית היהודית.

לסיכום

קריאת פרק תהילים יומי ביום חמישי במקומות עבודה זו דרך נפלאה להיכנס לאווירה של סוף השבוע, להתחבר עם הקולגות שלנו ולקחת קצת זמן להירגע מהמטלות ומעומס היום יום.

נגישות