שיפוץ משרדים: המדריך המלא למהפך לעסק

את המאמר הזה כתבנו לכם בעלי העסקים. אתם צריכים להתמודד עם מציאות עסקית מאד מורכבת הכוללת תחרות מתמדת בכל תחום. אחד התחומים הללו הוא שוק העבודה והקושי לגייס עובדים. בשביל למשוך צוות איכותי שיעבוד בשבילכם, אתם צריכים לוודא שאתם נותנים לו תנאים טובים לעבוד, להרגיש טוב ולהצליח. אם המשרד שלכם כבר ישן וצובר פגמים, קילופים או סתם עיצוב שכבר לא באופנה, תהיו חייבים במוקדם או במאוחר לבצע שיפוץ של המשרדים שלכם. שיפוץ כזה יכול להוות שינוי אשר יניע את העובדים לעבוד באופן פרודוקטיבי יותר וגם ישדר להם שאתם דואגים להם ולתנאים שלהם. עבודה במשרד מודרני, מואר ומעוצב משנה את כל התמונה ויכולה להיות ההבדל בין הצלחה לכישלון של כל העסק. אם אתם רוצים לדעת כיצד לבצע שיפוץ מוצלח למשרדי שלכם, המשיכו לקרוא וגלו זאת.

בוחרים צוות מנצח

הנקודה הראשונה של כל שיפוץ משרד, לפני שתכננו את הקיר הראשון אפילו היא בחירת אנשי המקצוע שיבצעו את העבודה. שיפוצניק מקצוען שיודע לתת מענה איכותי יכול לשנות את התוצאות מהקצה לקצה. אז נכון, יש את התוכניות עצמן, אבל שיפוצניק טוב יבצע אותן יותר טוב. הוא למשל ישתמש בחומרים איכותיים יותר כמו למשל בידוד איכותי נגד רעשים או צינורות עמידים יותר. במבט ראשון יהיה אולי קשה לראות את הערך של כל זה, אבל לאורך זמן, בניה איכותית תמנע בעיות בהמשך ותהפוך את חלל העבודה לנעים יותר.

שיפוץ משרדים: המדריך המלא למהפך לעסק

תכנון החלל של המשרד

משרדים משמשים לעבודה אולם מגוון המשימות הנעשות בהם הוא עצום. בואו נעבור על כמה מהן:

  • עבודה מול מחשב – פעילות הנעשית לבד ומצריכה שולחן עבודה וכיסא.
  • ישיבות – פעילות הנעשית על ידי צוות ומצריכה שולחן ומחיצה בכדי שיהיה אפשר לשוחח בחופשיות.
  • שיחות עם לקוחות – כאן צריך כבר לחשוב על מחיצות או פינות ישיבה בהן ניתן להיפגש בנוחות בפגישות של אחד על אחד.

הדרישות הסותרות לעיתים בין הפעילויות השונות מכתיבה מגמה מאד עכשווית בעולם שיפוצי המשרדים. זוהי מגמה של בניה המאפשרת גמישות ושינויים בהמשך הדרך. בכדי להשיג זאת, דרוש חלל בסיסי גדול אשר מחולק על ידי מחיצות או אלמנטים קלים יחסית. לעיתים לא צריך אפילו להפריד בין החללים השונים, הכל בהתאם לנסיבות.

חשוב לשמור על תאורה טבעית ככל הניתן. מחקרים רבים הראו את הקשר בין אור השמש והרגשה כללית טובה. הקשר לאור היום גם נותן את תחושת הזמן ומונע הרגשה של ניכור. שימוש באמצעי תאורה חייב להיות חכם ולשלב בין אמצעי תאורה לחללים עצמם ואמצעי תאורה לפינות העבודה. תאורה על פרטים שונים כגון עציצים או פסלים למשל יכולה לתת את הטאץ' האחרון ולהרים את החלל אפילו עוד.

השימוש בצבעים צריך להיות גם הוא תוך מחשבה על החלל ככזה שצריך לעבוד בו. תוכלו להשתמש בצבעים יותר נועזים בחללים המיועדים למטבחון, לפינת הישיבה או אפילו למבואה. בנוגע לצבעי המותג שלכם, אם הם חזקים מאד, נמליץ לשלב אותם רק כנגיעה ולא ממש כצבע עיקרי של הקירות או הרהיטים.

החלק הכי חשוב לבעלי עסקים הוא כמובן המחיר. כאן המקום לציין שניתן בהחלט לעשות שיפוץ משרדים משמעותי ללא כניסה להוצאות גדולות מאד. לעיתים, מספיק לשנות מבנה של כמה קירות, לצבוע, להחליף ריהוט ותאורה וכך לקבל ממש משרד אשר נראה חדש מן היסוד. זכרו שההוצאה על השיפוץ היא כמובן מוכרת במס. בסופו של דבר זוהי השקעה אשר בטווח הרחוק תשתלם לכם ולרווחיות של העסק שלכם.

נגישות