מעסיקים בצפון – למה משתלם לכם להעסיק בני נוער?

אם גם אתם בעלי עסקים בצפון הארץ, אנחנו בטוחים שלצד המשימות השוטפות שלכם והאתגרים הרבים בניהול העסק כמו השיווק שלו, מציאת לקוחות חדשים וניהול בירוקרטי שוטף, אחד הדברים שהכי מעסיקים אתכם הוא הצורך המתמיד במציאת עובדים מקצועיים לעסק שלכם. זה לא משנה באיזה עסק מדובר, זה כמעט תמיד אתגר ולפעמים קשה מאד למצוא את העובדים המתאימים, בין אם בשל קושי למצוא מי שעונה על הפרמטרים ובין אם מתוך כך שהשכר לא תמיד מאפשר למצוא בדיוק את מי שרוצים. את הבעיה מנסים בעלי עסקים רבים לפתור, ואחד הפתרונות היצירתיים והטובים ביותר ככל הנראה במקרים בהם זה מתאים זה העסקה של בני נוער. נכון, לא כל עסק יכול להעסיק בני נוער ויש מקומות עבודה שמתאימים למבוגרים בלבד, אבל במקרים בהם העסקת בני נוער היא אכן אפשרית, מדובר באחת האופציות הטובות והמשתלמות ביותר. אם אתם לא ממש בטוחים למה, הנה כמה סיבות שכדאי שתיקחו גם אתם בחשבון. שימו לב שאנו מדברים כמובן על העסקה של בני נוער במסגרת החוק ולא באף צורה אחרת.

שכר

בראש ובראשונה חשוב לדבר על השכר הצפוי שתשלמו לבני נוער שתעסיקו. באופן טבעי למדי מדובר על משכורת נמוכה יותר מאשר זו שתשלמו לאדם בוגר וזה חיסכון משמעותי ולא מבוטל. כמובן שזה בסדר ובני נוער יודעים שהמשכורת שלהם תהיה לרוב נמוכה יותר מזו של מבוגרים וכאשר מדובר על נערים צעירים שגרים עם ההורים ואין להם שום הוצאה נוספת זה בהחלט משתלם לשני הצדדים.

מעסיקים בצפון - למה משתלם לכם להעסיק בני נוער?

עובדים מגויסים

חשוב לומר כבר עכשיו שנראה כי עובדים צעירים, כאלו שעוד לא התנסו בשוק העבודה ועדיין לא נשחקו הם הרבה יותר מגויסים ובעלי מוטיבציה וכנראה ייתנו לכם שירות טוב יותר. נכון, הרבה פעמים מדובר על כאלו שתצטרכו ללמד אותם דבר או שניים ואולי אפילו להשקיע בהכשרה שלהם יותר ממה שצריך לעשות עם עובדים מבוגרים, אבל זה בהחלט שווה את זה אם הם יעבדו עבורכם עם מידת מוטיבציה גבוהה הרבה יותר.

עבודה לתקופת זמן קצרה

יש הרבה מאד סוגים של עסקים שלא צריכים עובדים לתקופות כל כך ארוכות וזה גם אתגר לא פשוט, מפני שהרבה מאד אנשים שמגיעים להתראיין ומחפשים עבודה לא רוצים לעבוד במקום מסוים לתקופה קצרה אלא מחפשים עבודה יותר ממושכת. בני נוער הם בהחלט לא כאלו והם דווקא משתייכים לקבוצה של אלו שמחפשים הרבה פעמים עבודות זמניות ומזדמנות. אם אתם מחפשים עובדים לתקופה של כמה חודשים בלבד, סביר מאד להניח שיהיה לכם קל הרבה יותר לגייס בני נוער מאשר כל אחד אחר. תוסיפי לכך את המחויבות שלהם לתפקיד ואת העבודה שאפשר לשלם משכורת נמוכה יותר והנה לכם העובדים המושלמים עבורכם.

כי יש בזה ערך מוסף

עד כאן דיברנו על היתרונות שבהעסקת בני נוער עבורכם המעסיקים, אבל בהחלט שווה לומר מילה גם לכיוון השני. כשאתם מעסיקים בני נוער אתם בעצם נותנים את האמון שלכם בנפש צעירה, כזו שבהרבה מקרים לא קיבלה אף הזדמנות עד עכשיו ואתם יכולים להיות מאד משמעותיים עבורם. זכרו כי ביום מן היום הטובה הזאת אולי תתגלגל אליכם בחזרה וזאת גם הזדמנות טובה בהחלט לקחת תחת חסותכם נערים צעירים שישמחו לקבל קצת הכוונה ולמידה על החיים בעולם המבוגרים.

לסיכום – לעסקים שהעסקת בני נוער אכן מתאימה להם, אין ספק כי מדובר על צעד נכון ומשתלם מכל הכיוונים.

נגישות