קריירה צבאית: כל הסיבות להפוך לקצינים ולשרת שירות קבע בצה"ל

בשעה טובה אתם עומדים בפני גיוס לצבא ההגנה לישראל. יכול להיות שאתם בנקודה בה אתם עוברים מיונים שונים ועדיין לא יודעים בוודאות לאן אתם הולכים להתגייס ויכול להיות שכבר התקבלתם ליחידה כזו או אחרת. מכאן והלאה אתם עומדים לעבור שירות צבאי של פרק זמן מסוים בהתאם למקרה שלכם. המסלול כמובן משתנה גם הוא בהתאם לסוג היחידה ולרוב אנחנו מדברים על טירונות בסיסית וכניסה לצה״ל, הכשרות ייעודיות לתפקיד ובסופו של דבר מעבר לשירות הפעיל בתפקידים השונים. מכאן כל חייל צריך להבין לאן הוא רוצה לקחת את פרק הזמן הזה. אחת האפשרויות שעומדות בפני חיילים בשירות סדיר היא לצאת לקורס קצינים ולחתום קבע בצה״ל לתקופות זמן מסוימות. אם אתם מתלבטים למה כדאי בכלל לעשות את המהלך הזה אנו רוצים להסביר בדיוק למה מדובר בצעד משתלם.

איך אפשר להגיע לקצונה?

אז קודם כל – הדבר הראשון שצריך לקרות בשביל להגיע לרצונה זה רצון אמיתי. קצונה זה לא משהו שעושים על הדרך או משהו שעושים כי המפקד או ההורים מעודדים אליו. זה משהו שצריך לבוא מתוך רצון אמיתי וזה הדבר החשוב ביותר. מה שצריך להבין זה שהדרך לקצונה ובאופן כללי לתפקידים נחשקים בצה״ל לא מתחילה ביום הגיוס בבקו״ם, אלא מתחילה ממש בצו הראשון. היום הזה כולל לא מעט מבדקים שונים שבוחנים את ההתאמה שלכם לשירות ביחידות כאלו ואחרות. מעבר לכך ביום הזה ייקבע נתון חשוב ביותר שנקרא מתאם קצונה – כלומר, עד כמה אתם מתאימים לתפקידי קצונה. תצטרכו לעבור את השלב הזה כדי להמשיך הלאה בשירות לקצונה, אך שימו לב כי ישנם מקרים חריגים בהם מגישים חיילים בעלי מתאם נמוך על סמך התפקוד והביצועים שלהם בשירות.

למה בכלל לצאת לקצונה?

מכאן בואו ננסה להבין למה בכלל שווה לצאת לקצונה, והאמת היא שיש לכך לא מעט סיבות:

אתגר אישי:

קורס קצינים הוא קורס מאתגר שלומדים בו המון. לאחריו מגיעים לתפקידי קצונה ופיקוד שגם הם תפקידים מאתגרים ביותר שמפתחים מאד מבחינה אישית. מי שמעוניין לקחת את עצמו לקצה ולהפיק מעצמו את המירב בהחלט צריך לשקול את האפשרות.

 

 

 

תורם לאזרחות:

צריך להבין שחייל משוחרר שמגיע למקומות עבודה שונים לאחר השחרור עם רזומה של פיקוד וקצונה נתפס אוטומטית באופן שונה משאר המתחרים. השוק הישראלי מכיר את צה״ל, יודע מה זה קצונה ויודע למה כדאי למשוך אליו קצינים משוחררים. בקיצור – בוסט רציני לקראת החיים האזרחיים שלכם.

דרך מצוינת לחסוך כסף:

במיוחד בימינו אחרי עדכוני השכר וההעלאות השונות של המשכורת לחיילי צה״ל, יציאה לתפקיד קצונה זה פשוט צעד משתלם. יש כאן חיסכון נטו מפני שאתם עדיין בחסות המערכת ולא מוציאים כסף על לינה, אוכל, ביגוד וכדומה. כך למעשה קצינים יכולים לחסוך לא מעט כסף אפילו בתקופות קצרות יחסית של קבע. אחרי השחרור אפשר להגשים את החלומות, לנסוע לטיול המיוחל, לעבור לגור לבד, להתחיל ללמוד ובעצם לעשות כל מה שרוצים.

כמובן שלצד כל אלו צריך להבין כי יציאה לקצונה היא הרבה פעמים התחלה של קריירה צבאית מבטיחה. כמובן שקצינים שיוצאים לפנסיה מטעם צה״ל מקבלים עד היום קצבאות פשוט יוצאות דופן ואנו מדברים על גיל פרישה צעיר ביותר.

לסיכום

קצונה זה משהו שיש לו בעיקר יתרונות משמעותיים. אם זה משהו שיצא לכם לחשוב עליו אנו ממליצים לשקול זאת בחום.

נגישות